City zwycięskie, Sheffield w trudnym położeniu. Kyle Walker uczcił jubileusz

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Manchester City powoli wjeżdża na właściwe tory. Dziś piłkarze Pepa Guardioli odnieśli ważne wyjazdowe zwycięstwo nad Sheffield United 1:0. Jedyna bramka padła po świetnym strzale Kyle’a Walkera.
Nie było trudno wskazać przed meczem faworyta. City w lidze gra raczej w kratkę, jednak przeciwnicy nie wygrali w tym sezonie jeszcze ani jednego meczu, notując aż 5 porażek. Najaktywniejszy w pierwszej odsłonie Ferran Torres, wyjątkowo grający na “9”, dwukrotnie zagrażał bramce gospodarzy, ale za każdym razem świetnie spisywał się golkiper “Szabli” Aaron Ramsdale.
W 28. minucie skapitulował. Z lewej strony boiska piłkę przed pole karne wrzucił Kevin De Bruyne, a akcję świetnym płaskim strzałem zamykał Kyle Walker. Skutecznie. Prawy obrońca reprezentacji Anglii uczcił tym samym golem setny ligowy występ dla “Citizens”. Belg z kolei zanotował trzecią asystę w trzecim spotkaniu przeciwko Sheffield.
Po przerwie Walker mógł się zrewanżować Belgowi, ale po jego podaniu KDB minimalnie przestrzelił. Podwyższyć chciał również z rzutu wolnego Riyad Mahrez, jego uderzenie natomiast bardzo dobrze sparował Ramsdale. Gospodarze szukali raczej pojedynczych szans, zawsze jednak brakowało albo przyzwoitego dobrego podania, albo strzału w odpowiednim momencie.
To trzecie zwycięstwo Manchesteru, który zbliża się do czołówki tabeli. Sheffield po siódmej kolejce pozostanie z jednym oczkiem i w klasyfikacji wyprzedza tylko Fulham.