Cleveland Cavaliers bliżej finału NBA

Keith Allison, wikicommons
Cleveland Cavaliers pewnie pokonali we własnej hali Toronto Raptors 116:78. Zespół Tyronna Lue objął prowadzenie 3:2 w finale konferencji wschodniej playoffs National Basketball Association.

Poprzednie dwa mecze w Kanadzie wygrali Raptors, ale Cavaliers u siebie po sezonie zasadniczym pozostają nadal niepokonani. W środę gospodarzom od początku udawało się niemal wszystko. Po ich rzutach piłka prawie za każdym razem trafiała do kosza. Cavs doskonale spisywali się również w obronie, podwajając czołowych graczy rywali, z czym goście nie byli sobie w stanie poradzić. Efekt? Ponad siedem minuty Raptors bez punktów z gry i 18 punktów straty już po pierwszej kwarcie.

W kolejnych przewaga gospodarzy tylko rosła. W ostatniej kwarcie na parkiecie przebywali już tylko rezerwowi.