Clippers przegrali z Pelicans. Wielki mecz Anthony'ego Davisa

Los Angeles Clippers przegrali u siebie z New Orleans Pelicans 117:121 w poniedziałkowym meczu ligi NBA. Marcin Gortat przebywał na parkiecie 14 minut i zdobył w tym czasie siedem punktów oraz zanotował sześć zbiórek i jeden blok.
Bohaterem spotkania został Anthony Davis. Lider gości zdobył aż 46 punktów i zebrał na tablicach 16 piłek, a do tego miał też cztery asysty, trzy przechwyty i jeden blok. Żaden z wysokich graczy Clippers nie potrafił go powstrzymać i to w głównej mierze przez to zespół z Nowego Orleanu sięgnął po zwycięstwo.
Niezwykle istotna dla losów spotkania była trzecia kwarta. W niej goście powiększyli przewagę nawet do 20 punktów, a Davis i Julius Randle zdobyli wtedy 24 z 28 "oczek" drużyny.
W samej końcówce trzeciej części gry gospodarzom udało się znacznie odrobić straty, bo zanotowali serię 15:2 i przed startem ostatniej ćwiartki przegrywali 88:94. Wyrównana końcówka należał jednak do Pelikanów, które z bilansem 21-23 zajmują 12. miejsce w Konferencji Zachodniej. Natomiast podopieczni Doca Riversa plasują się na szóstej pozycji z 24 zwycięstwami i 19 porażkami.