Co to był za mecz! Borussia Dortmund prowadziła już 4:0, ale potem Schalke strzelało gola za golem, aż doprowadziło do remisu!

alphaspirit / shutterstock
Borussia Dortmund zremisowała z Schalke 04 Gelsenkirchen 4:4 w trzynastej kolejce Bundesligi.
Na pełną relację z meczu zapraszamy TUTAJ.
Wydawało się, że losy spotkania zostały rozstrzygnięte w zasadzie w pierwszych 25 minutach gry. BVB wyszła na prowadzenie w 12 minucie, kiedy to Aubameyang trafił do siatki rywali z najbliższej odległości. Napastnik wszedł wślizgiem, zamykając akcję przy słupku i wepchnął piłkę do bramki.
Sześć minut później mieliśmy 2:0 po bramce samobójczej Stambouliego. Nie minęło 120 sekund, a było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mario Goetze, który po podaniu Aubameyanga wykończył błyskawiczną kontrę gospodarzy. W 25 minucie na 4:0 podwyższył Guerreiro ładnym uderzeniem z woleja po długim słupku.
W drugiej połowie do głosu doszli goście. Najpierw w 61 minucie bramkę po uderzeniu głową zdobył Burgstaller, a chwilę później drugie trafienie dla przyjezdnych dołożył Harit, pokonując golkipera BVB pewnym strzałem z bliskiej odległości.
W 72 minucie z boiska wyleciał Pierre-Emerick Aubameyang, który ujrzał drugą żółtą kartkę. To nie był koniec kłopotów gospodarzy, bo w w 85 minucie trzeciego gola dla Schalke strzelił Daniel Caligiuri, który zabawił się w polu karnym rywali i posłał potężną bombę w samo okienko bramki strzeżonej przez Weidenfellera.
Goście gonili wynik i w końcu dopięli swego. W doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Naldo po uderzeniu głową.
***
Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:4 (4:0)
Bramki: Aubameyang 12, Stambouli 18-gol samobójczy, Goetze 20, Guerreiro 25 - Burgstaller 61, Harit 65, Caligiuri 85, Naldo 90+4