Co za końcówka! "Czerwone Diabły" upolowały Everton. Valencia z golem kolejki [VIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Manchester United pokonał Everton 4:0 w meczu piątej kolejki Premier League. Ozdobą spotkania był gol strzelony przez Antonio Valencię.
"Czerwone Diabły" rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia, które było też precyzyjnie i niepowtarzalnej urody. Jego autorem był Antonio Valencia. Ekwadorczyk huknął z pierwszej piłki, idealnie pod poprzeczkę, bramkarz Evertonu był bez szans na skuteczną interwencję. Takim sposobem piłkarze z Manchesteru objęli prowadzenie już w 4. minucie meczu.

Gospodarze po strzelonej bramce wcale nie zwalniali tempa. Oszołomieni piłkarze z Evertonu mogli stracić kolejnego gola. W 26. minucie Mata popisał się prostopadłym podaniem do Lukaku, ale Belg fatalnie spudłował w świetnej sytuacji.
Goście także próbowali zaskoczyć. Davida de Geę w 29. minucie spotkania, sprawdził Davies, gdy uderzył piłkę szczupakiem, jednak w tej sytuacji sędzia odgwizdał spalonego.
Druga połowa zaczęła się od wielkiej szansy dla Wayne'a Rooney'a. Były zawodnik Manchesteru United opanował piłkę na piątym metrze i miał przed sobą tylko bramkarza. Anglik uderzył jednak wprost w De Geę.
W kolejnych minutach gra się wyrównała, piłkarze Evertonu zaczęli grać pewniej i stawiali opór podopiecznym Jose Mourinho. W 61. minucie Sigurdsson wdarł się w pole karne United i stanął sam na sam z hiszpańskim golkiperem. De Gea jednak znów był górą w pojedynku z piłkarzem Evertonu. Po chwili odpowiedziały "Czerwone Diabły". Mata sprytnie uderzył z rzutu wolnego, a piłka wylądowała na słupku bramki strzeżonej przez Jordana Pickforda.
W 84. minucie było już 2:0. Lukaku przytomnie podał do stojącego na czystej pozycji Mchitarjana, a ten skierował piłkę do siatki.  W 89. minucie Lukaku pokazał swój instynkt strzelecki i w zamieszaniu podbramkowym dopadł do futbolówki i podwyższył na 3:0. Po chwili ręką we własnym polu karnym zagrał Schneiderlin, a Martial pewnie z jedenastki ustalił wyniki spotkania na 4:0.
Manchester United - Everton 4:0 (1:0)

Bramki: 4. A. Valencia, 84. Mchitarjan, 89. Lukaku, 90+2. Martial (z karnego)