Co za mecz Igi Świątek! Polka zmiażdżyła wiceliderkę rankingu WTA i zagra w ćwierćfinale French Open! [WIDEO]

Iga Świątek w kapitalnym stylu wywalczyła awans do ćwierćfinału turnieju Rolanda Garrosa. Polka w dwóch setach rozbiła Simonę Halep, wiceliderkę rankingu WTA.
Świątek jak burza przechodzi przez kolejne rundy French Open 2020. W trzech pierwszych meczach bez straty seta odprawiła Marketę Vondrousoą i Su-Wei Hsieh oraz Eugenie Bouchard. Dziś za to stanęła przed teoretycznie dużo trudniejszym zadaniem. Jej rywalką w 4. rundzie była Simona Halep - jedna z faworytek turnieju i wiceliderka rankingu WTA.
Rok temu obie zawodniczki spotkały się na kortach Rolanda Garrosa. Wówczas Rumunka rozbiła Polkę 6:0, 6:1. Dziś sytuacja na korcie była zupełnie inna. To Świątek od samego początku rozdawała karty. Polka imponowała pewnością siebie, precyzją kolejnych uderzeń i mocnym serwisem. Przełamała rywalkę już w drugim gemie. Sama nie popełniała błędów przy własnym podaniu. Halep nie mogła znaleźć odpowiedzi na skuteczną i agresywną postawę rywalki i w tej części meczu wygrała jednego gema. Pierwsza partia zakończyła się po zaledwie 24 minutach.
Drugi set to ciąg dalszy koncertowej gry ze strony 19-latki z podwarszawskiego Raszyna. Gra toczyła się pod dyktando Polki, która już w pierwszym gemie przełamała przeciwniczkę. Po chwili Świątek wygrała do zera przy własnym serwisie. Kolejna odsłona miała bardzo zacięty przebieg. Halep przetrwała trudny moment, zdołała obronić cztery break-pointy i złapała właściwy rytm.
Świątek nie dała jednak rywalce wrócić do gry. Szybko podwyższyła na 3:1, a potem dobiła Halep kolejnym przełamaniem.
Polka w kolejnym gemie wygrała przy własnym podaniu, Halep odpowiedziała tym samym. Przy stanie 5:2 Polka serwowała na mecz i nie popełniła błędu. Z dużym spokojem zakończyła pojedynek i mogła wznieść ręce w geście triumfu.
Świątek w ćwierćfinale French Open zagra Martiną Trevisan z Włoch. Dla Polki to póki co największe osiągnięcie w wielkoszlemowej karierze.
Iga Świątek - Simona Halep 6:1, 6:2
Daniel Makarewicz04 Oct 2020 · 12:16