Co za mecz w Paryżu! Vive Kielce obroniło zaliczkę z pierwszego pojedynku z PSG i zagra w Final Four! [WIDEO]

Shutterstock
Vive Kielce przegrało w rewanżowym meczu z PSG 26:35 w ćwierćfinale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, ale awansowało do Final Four rozgrywek.
Polski zespół do rewanżu przystępował z solidną zaliczką i wielkimi szansami na awans do Final Four.
Pierwsza połowa nie była jednak najlepsza w wykonaniu naszych szczypiornistów. Kielczanie grali słabo w obronie i bardzo nieskutecznie w ataku. Paryżanie tymczasem z minuty na minutę odrabiali straty z pierwszego pojedynku - po nieco ponad kwadransie gry prowadzili już 8:3. Potem przewagę tylko zwiększyli i do szatni Vive schodziło z wynikiem 11:18.
Druga odsłona przebiegała podobnie. PSG mozolnie, akcja po akcji zwiększało prowadzenie - w 42 minucie wygrywali już różnicą dziewięciu punktów. Wszystko wisiało zatem na włosku i kolejne minuty należały do bardzo zaciętych i emocjonujących.
Kielczanie walczyli jednak dalej i raz po raz zmniejszali stratę do ośmiu trafień. Niestety w 47 minucie paryżanie dopięli swego, prowadząc - 29:19. Vive w tym momencie zmarnowało całą zaliczkę, jaką wypracowało sobie w pierwszym spotkaniu.
Końcówka należała do niezwykle dramatycznych. Hansen otrzymał czerwoną kartkę, potem Francuzi nie wykorzystali rzutu karnego, a za moment z karnego rzucili kielczanie i zrobiło się 25:34 w 58 minucie pojedynku.
Vive Kielce ostatecznie przegrało z PSG 26:35, ale obroniło zaliczkę z pierwszego meczu i zagra w Final Four.