Co za pech Piotra Zielińskiego! Dwa słupki i... nie ma gola [VIDEO]

Shutterstock
Na prowadzeniu w tabeli Serie A umocniło się SSC Napoli. "Błękitni" pokonali u siebie US Sassuolo Calcio 3:1 (2:1).
Na Stadio San Paolo zawody z ławki rezerwowych rozpoczął Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski w 68. minucie zastąpił Słowaka Marka Hamsika i był bliski wpisania się na listę strzelców, ale po jego uderzeniu bramkarza gości uratowały słupki.
Prowadzenie miejscowym zapewnił w sytuacji sam na sam Allan. Cztery minuty przed przerwą wyrównał efektownym uderzeniem głową Diego Falcinelli, ale już trzy minuty później kapitalnym strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego popisał się Hiszpan Jose Callejon. Piłka wpadła do siatki rywali tuż przy krótkim słupku.
Po zmianie stron dziesiąte zwycięstwo w sezonie, wciąż niepokonanej drużynie z Kampanii, przypieczętował jeszcze z bliska Belg Dries Mertens.