Co za dzień! Duży awans Polski w klasyfikacji medalowej igrzysk olimpijskich w Tokio

Rafał Oleksiewicz / Press Focus
Wspaniały dzień polskiego sportu! Cztery medale zdobyte przez naszych sportowców dał reprezentacji Polski spory awans w klasyfikacji medalowej igrzysk w Tokio.
Wtorek zaczął się dla nas od srebrnego medalu Karoliny Naji i Anny Puławskiej w kajakowym wyścigu dwójek na 500 m. Brąz do naszego dorobku dołożył Tadeusz Michalik - zapaśnik w kategorii do 94 kg. Na koniec dwa medale wywalczyły młociarki. Anita Włodarczyk zdobyła trzeci w karierze tytuł mistrzyni olimpijskiej. Malwina Kopron zajęła trzecie miejsce.
Obecnie reprezentacja Polski ma zatem w dorobku sześć krążków: dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe.
Dzięki takiemu dorobkowi nasza drużyna reprezentacja po zakończeniu wszystkich wtorkowych finałów przesunęła się na 22. miejsce w klasyfikacji medalowej igrzysk.
Polska klas medal
Biało-czerwoni szanse na kolejne sukcesy będą mieli w środę. Blisko medalu są żeglarki w klasie 470, które wystartują w decydującym wyścigu. Czeka nas też m.in. finał rzutu młotu mężczyzn z udziałem Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego.
W tabeli medalowej igrzysk prowadzą Chiny przed Stanami Zjednoczonymi i Japonią.