Copa America 2019. Wysoka wygrana Brazylii, porażka Boliwii w meczu z Wenezuelą

Wysoka wygrana Brazylii, porażka Boliwii w meczu z Wenezuelą
Ailura, wikicommons
Brazylia rozgromiła Peru 5:0, a Wenezuela wygrała z Boliwią 3:1 w meczach trzeciej kolejki grupy A turnieju Copa America 2019.
Na Arena Corinthians w Sao Paulo wynik konfrontacji otworzył po dwunastu minutach gry strzałem głową z bliska Casemiro. Siedem minut później fatalny błąd golkipera rywali wykorzystał z zimną krwią Roberto Firmino, a niespełna kwadrans przed przerwą podwyższył precyzyjnym uderzeniem zza narożnika pola karnego Everton.
Osiem minut po zmianie stron w sytuacji sam na sam opanowaniem zaimponował Dani Alves. Okazały sukces pięciokrotnych mistrzów świata przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry fantastycznym uderzeniem z dystansu rezerwowy Willian.
"Canarinhos" po drugim zwycięstwie przed własną publicznością zajęli pierwsze miejsce w tabeli grupy A i zagrają w ćwierćfinale. "Inkowie" doznali pierwszej porażki i spadli na trzecią lokatę, ale z czterema punktami zachowali szansę na awans, jako jedna z dwóch drużyn z najlepszym dorobkiem na tej pozycji spośród wszystkich trzech grup.
Na Mineirao w Belo Horizonte najpierw dwie bramki zdobył Darwin Machis. Podopieczny Rafaela Dudamela już po dwóch minutach gry celnie przymierzył głową, a następnie znakomicie uderzył z dystansu. Kontaktowe trafienie uzyskał w końcówce płaskim strzałem zza linii pola karnego Leonel Justiniano, ale cztery minuty później skutecznie odpowiedział głową Joseph Martinez, ustalając wynik spotkania.
Ekipa "Vinotinto" dzięki tej wygranej awansowała na drugie miejsce w tabeli i zapewniła sobie także grę w ćwierćfinale. "Górale" doznali natomiast trzeciej porażki i zakończyli turniej bez punktu w dorobku.