Cordoba CF pokonała Real Valladolid, Kieszek obronił rzut karny

Екатерина Лаут, wikipedia
Cordoba CF pokonała przed własną publicznością Real Valladolid 2:1 (0:1) w niedzielnym meczu 28. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Segunda Division.
Na Estadio Nuevo Arcangel całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Paweł Kieszek. Polski bramkarz szesnaście minut po przerwie obronił rzut karny wykonywany przez Greka Janisa Janiotasa.
Wcześniej, w doliczonym czasie pierwszej połowy, prowadzenie przyjezdnym zapewnił Javi Moyano. Siedemnaście minut przed końcem wyrównał Serb Sasa Jovanović, a losy konfrontacji rozstrzygnął niespełna kwadrans później Sergi Guardiola.
Zespół z Andaluzji dzięki szóstej wygranej w sezonie umocnił się na dwudziestym miejscu w tabeli. "Blanquivioletas", którzy ostatnie pół godziny grali w osłabieniu, doznali natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i są na dziewiątej lokacie.