Cracovia Mistrzem Polski w hokeju

Hokeiści Cracovii zostali dziś Mistrzami Polski. Wywalczyli ten tytuł po trzech latach przerwy, pokonując w finale GKS Tychy.

Początek spotkania zwiastował olbrzmie emocje, podsycone jeszcze przez wypełnione do ostatniego miejsca trybuny hali przy Siedleckiego - czytamy na stronie świeżo koronowanego mistrza.Pierwsze poważne zagrożenie stworzyli goście - po karze dla Turona groźnie strzelał Vitek. Gola zdobyli jednak krakowianie - po pięknej akcji Arcioma Bazhki i zamieszaniu pod bramką Zigardy'ego, gola zdobył Pavel Kutsevich. Pod koniec tercji doszło do starcia miedzy Rafałem Dutką, a Bagińskim. Następnie nerwy puściły Svitanie i Kolarzowi.W drugiej tercji dominowała ostra fizyczna walka i to znów niekoniecznie czysta. Więcej okazji stwarzali sobie tyszanie, ale Radziszewski świetnie bronił. Szczególnie pięknie wyglądała jego obron po najeździe Łopuskiego z 32. minuty. I gdy wydawało się, ze bramka dla gości "wisi w powietrzu", na 2:0 podwyższył niezawodny Petr Šinagl! Czech odebrał krążek rywalowi i wyjechał sam z Zigardym, minął go i z zimną krwią wjechał z "gumą" do bramki.Tyszanie od początku trzeciej tercji grali bardzo agresywnie. Wykorzystali przewagę jednego zawodnika i strzelili bramkę kontaktową w 42 minucie. Radziszewskiego pokonał Łopuski. Gol Łopuskiego dodał pewności gościom, ale kolejnego trafienia kibice już nie ujrzeli i to Cracovia została Mistrzem Polski.COMARCH CRACOVIA - GKS Tychy 2:1 (1:0,1:0,0:1)13:27 Pavel Kutsevich (Artsiom Bazhko) 5/5 - (1:0)34:17 Petr Šinagl 5/5 - (2:0)41:12 Mikołaj Łopuski (Marcin Kolusz) 4/5 (2:1)Skład Cracovii: Radziszewski (Łuba) - Novajovsky, Noworyta, Urbanowicz, Svitana, Šinagl - Maciejewski, Kruczek, Dziubiński, Słaboń, Kapica - Wajda, Dutka, Bazhko, Kutsevich, Drzewiecki - Dąbkowski, Turoň, Domogała, Wróbel, KisielewskiSkład GKS-u: Zigardy (Kosowski) - Ciura, Kolarz, Woźnica, Rzeszutko, Bagiński - Pociecha, Sokół, Vozdecky, Komorski, Vitek - Kotlorz, Bryk, Jeziorski, Witecki, Łopuski -Gazda, Kogut, Galant, Bepierszcz, Kolusz