Cracovia pierwszym półfinalistą Pucharu Polski. Pokonała pierwszoligowca dopiero po dogrywce

asinfo.pl
Cracovia pokonała na wyjeździe pierwszoligowy GKS Tychy po dogrywce 2:1 w meczu 1/4 finału Pucharu Polski. Dzięki wygranej podopieczni Michała Probierza awansowali do półfinału.
Pierwszego gola na Stadionie Miejskim w Tychach strzelił Mateusz Wdowiak. Pomocnik w 52. minucie wykorzystał podanie Pelle van Amersfoorta i celnym uderzeniem trafił w prawy róg bramki.
Kiedy wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się wygraną "Pasów", w 90. minucie do wyrównania doprowadził Wojciech Szumilas, który mocnym strzałem pokonał Lukasa Hrosso. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, więc potrzebna była dogrywka.
W 115. minucie jedyną bramkę i to w dodatku na wagę zwycięstwa krakowian zdobył Pelle van Amersfoort, który trafił z okolic jedenastego metra pod poprzeczkę.
Spotkanie zostało rozegrane bez udziału publiczności z uwagi na rozprzestrzeniającego się koronawirusa.
Pozostałe pary ćwierćfinałowe tworzą Lechia Gdańsk - Piast Gliwice, Stal Mielec - Lech Poznań oraz Miedź Legnica - Legia Warszawa.
Finał Pucharu Polski zostanie rozegrany 6 maja 2020 roku.
Maciej Pietrasik10 Mar 2020 · 20:37