Cracovia pokonała Legię Warszawa! Mistrzowie Polski nadal w strefie spadkowej [WIDEO]

Krzysztof Porebski/Pressfocus
Legia Warszawa tydzień temu przerwała passę siedmiu kolejnych porażek w Ekstraklasie. "Wojskowi" jednak nadal znajdują się w kryzysie. Dziś przegrali 0:1 z Cracovią.
Pierwszą groźną akcję w tym meczu stworzyli goście ze stolicy. W 13. minucie Kacper Skibicki mógł otworzyć wynik spotkania. Młody zawodnik nie wykorzystał kapitalnego podania od Josue.
W 21. minucie to "Pasy" objęły prowadzenie. Artura Boruca pokonał Pelle van Amersfoort. Był to gol nr 50 zdobyty przez Cracovię w starciach z Legią na poziomie Ekstraklasy.
Legia próbowała odpowiedzieć. Strzały Luquinhasa i Mahira Emrelego nie zdołały jednak zaskoczyć Karola Niemczyckiego. Do przerwy Cracovia prowadziła 1:0.
Tuż po wznowieniu gry podopieczni Jacka Zielińskiego mogli podwyższyć prowadzenie. Jakub Myszor odnalazł się w polu karnym, ale nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę Legii.
Marek Gołębiewski musiał reagować. Już w 58. minucie Mahir Emreli opuścił boisko. W miejsce Azera na murawie pojawił się Szymon Włodarczyk.
Chwilę później na mocne uderzenie zdecydował się Otar Kakabadze. Gruzin oddał strzał, po którym piłka trafiła w słupek. W 67. minucie Boruc czujnie zachował się przy uderzeniu Rivaldinho. Stroną dominującą byli gospodarze.
Bezbarwna Legia ostatecznie przegrała 0:1 i nadal zajmuje szesnaste miejsce w tabeli. Cracovia awansowała na dziesiątą lokatę.
Adam Kłos05 Dec 2021 · 21:52