Cracovia wreszcie zwycięska. “Pasy” pokonały Jagiellonię [WIDEO]

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Cracovia wygrała przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok 2:1 w drugim sobotnim meczu piątej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Michała Probierza odnieśli tym samym pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i opuścili ostatnie miejsce w ligowej tabeli.
Bohaterem spotkania został Marcos Alvarez. Napastnik gospodarzy najpierw został sfaulowany w polu karnym rywali przez Israela Puerto, a jedenastkę - w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy zawodów - pewnie wykorzystał Pelle van Amersfoort. Dla Holendra było to drugie trafienie w bieżących rozgrywkach.
Po przerwie Alvarez wcielił się w rolę asystenta. Jego podanie, po świetnym kontrataku, zamienił na drugiego gola dla Cracovii Sergiu Hanca.
Jagiellonia zdołała zmniejszyć straty za sprawą Jesusa Imaza, który dobił piłkę z bliska do pustej bramki po tym, jak Lukas Hrosso obronił uderzenie rezerwowego Fiodora Czernycha. Podopieczni Ireneusza Mamrota, mimo kolejnej szansy Imaza w samej końcówce, nie byli już jednak w stanie odwrócić losów rywalizacji i przegrali drugi mecz z rzędu.
W ekipie “Pasów” po raz pierwszy od blisko roku w podstawowym składzie wystąpił powracający do pełni zdrowia po długiej kontuzji były reprezentant polskiej młodzieżówki - Kamil Pestka.
Wojciech_Falenta 21 Aug 2021 · 19:31