Cracovia wygrała na oczach nowej gwiazdy. Lechia Gdańsk oddaliła się od podium PKO Ekstraklasy [WIDEO]

Lukasz Sobala / PressFocus
W drugim piątkowym meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia wygrała na własnym boisku 2:0 z Lechią Gdańsk. Na listę strzelców po stronie "Pasów" wpisali się Michał Rakoczy oraz Cornel Rapa.
Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra Cracovia ogłosiła hitowy transfer. Do drużyny dołączył były reprezentant Ukrainy, Jewhen Konoplanka. Poczynania nowych kolegów obserwował on jednak w piątek jedynie z trybun.
Niewiele brakowało, aby gospodarze otworzyli rezultat spotkania już w szóstej minucie. Wówczas duży błąd popełnił Dusan Kuciak, który podał piłkę pod nogi jednego z rywali. Na jego szczęście sytuację uratował Michał Nalepa, blokując strzał Rakoczego.
Lechia dopowiedziała jeszcze przed końcem pierwszego kwadransa gry. Wówczas bliski szczęścia był Durmus, lecz po jego uderzeniu piłka trafiła jedynie w poprzeczkę.
Ogółem w pierwszej połowie to "Pasy" były stroną aktywniejszą i ich gra mogła się podobać. Świetnej sytuacji nie wykorzystał między innymi Jugas, przegrywając pojedynek z Kuciakiem.
W pierwszej połowie "Pasy" nie doczekały się gola, ale krakowianie kontynuowali napór po przerwie. Niewiele brakowało, aby w 50. minucie wynik otworzył Myszor, który posłał piłkę tuż obok słupka.
Osiemnaście minut później podopieczni Jacka Zielińskiego dopięli wreszcie swego. Kosztowną stratę na własnej połowie zaliczył Jarosław Kubicki, Rasmussen obsłużył Rakoczego, a ten bez większego problemu umieścił piłkę w siatce.
Na tego gola szybko odpowiedzieć mogła Lechia - Zwoliński minął już bramkarza rywali, lecz nie zdołał dograć do Clemensa. W końcówce jeszcze jeden cios zadali natomiast gospodarze.
Tym razem po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry kompletnie niepilnowany w polu karnym był Cornel Rapa. Ostatecznie Cracovia wygrała więc 2:0 i awansowała dzięki temu na ósme miejsce w ligowej tabeli. Lechia jest piąta.
Maciej Pietrasik11 Feb 2022 · 22:26