Cracovia wygrała w Niecieczy. Pelle van Amersfoort ustrzelił dublet

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała z Cracovią w meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 (0:0).
Po nieudanym początku sezonu "Pasy" złapały wiatr w żagle. W zeszłym tygodniu wygrały z Jagiellonią Białystok. Dziś ponownie udało mi się sięgnąć po komplet punktów.
W starciu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza podopieczni Michała Probierza od samego początku próbowali narzucić swoje warunki. Pierwsze dwie kwadaranse rywalizacji przebiegały pod ich dyktando.
"Słoniki" doszły do głosu dopiero przed przerwą. Staranie obu ekip nie przynosiły jednak efektu, bo bramki nie padły.
Strzelecka niemoc została przerwana w drugiej części gry. Przyjezdni w 56. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas w roli główne wystąpił Van Amersfoort, który głową znakomicie wykończył dośrodkowanie z bocznej strefy.
"Pasy" poszły za ciosem i 12 minut później podwyższyły prowadzenie. Do siatki znów trafił Van Amersfoort. 25-latek znów "użył głowy", a Loska wybił piłkę już zza linii bramkowej.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:2. Honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył Czarnowski.
Daniel Makarewicz28 Aug 2021 · 14:26