Cracovia wygrała z Lechią na wyjeździe. Marciniak nie uznał dwóch goli dzięki systemowi VAR!

ASInfo
Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Cracovią 0:1 w drugim sobotnim meczu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Sędzia spotkania, Szymon Marciniak, nie uznał podopiecznym Michała Probierza dwóch bramek dzięki systemowi powtórek VAR.
Jedyny gol w meczu padł w 69 minucie. Po strzale Sergeia Zenjova piłka odbiła się od jednego z obrońców Lechii i trafiła do Michała Helika. Gracz "Pasów" nie miał problemów z posłaniem futbolówki do pustej bramki.
Wygrana gości mogła być jeszcze okazalsza. Arbiter Szymon Marciniak nie uznał jednak zawodnikom Probierza dwóch trafień. W obu przypadkach pomógł mu system powtórek VAR.
W 48 minucie Jaroslav Mihalik dośrodkował z lewego skrzydła, do piłki doszedł Krzysztof Piątek i umieścił ją w siatce. Jak się okazało, znajdował się na pozycji spalonej.
W końcówce spotkania Krzysztof Piątek znowu trafił do bramki rywali, ale jego trafienie również nie zostało uznane. Gracz ponownie był na pozycji spalonej.
Podopieczni Piotra Nowaka po dwóch spotkaniach mają na swoim koncie trzy punkty. Natomiast zespół prowadzony przez Michała Probierza zdobył do tej pory cztery "oczka".