Cracovia wykorzystała osłabienie Pogoni. Trzecie zwycięstwo z rzędu!

asinfo
W 19. kolejce LOTTO Ekstraklasy Cracovia wygrała z Pogonią Szczecin 2:1. Goście niemal godzinę musieli grać w dziesiątkę.
W 36. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Sebastian Rudol. Wówczas na tablicy wyników był bezbramkowy remis. Dość niespodziewanie to goście w osłabieniu pierwsi strzelili gola. Grająca w przewadze Cracovia po przerwie odrobiła straty, a w końcówce zapewniła sobie wygraną.
Dla "Pasów" to już trzeci z rzędu mecz zakończony zwycięstwem. Podopieczni Michała Probierza zajmują dziesiąte miejsce z dorobkiem 24 punktów.
Pogoń natomiast jest siódma, ma na koncie 28 punktów.
* * * * * *

Tak padły bramki:

0:1 Kamil Drygas 45'- rzut karny

Sędzia odgwizdał rzut karny po zagraniu ręką. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kamil Drygas i pewnym strzałem pokonał golkipera "Pasów".
1:1 Filip Piszczek 54'

Cornel Rapa dośrodkował w pole, gdzie na piątym metrze Filip Piszczek uprzedził Sebastiana Walukiewicza i strzałem głową wyrównał.
2:1 Sebastian Strózik 82'

Javier Hernandez zagrał wzdłuż bramki, a całą akcję skutecznie zamknął Sebastian Strózik, który dołożył nogę i trafił do pustej bramki.
Kamil Kaczmarek15 Dec 2018 · 17:59