Cracovia zdobyła Puchar Polski! 5 goli i niesamowite emocje w finale [WIDEO]

Cracovia zdobyła Puchar Polski! "Pasy" pokonały po dogrywce Lechię Gdańsk 3:2 (2:2, 1:0) w finałowym starciu rozegranym na stadionie w Lublinie.
Mecz od samego początku toczył się w dobrym, żwawym tempie. Pierwszy groźny atak przeprowadziła Cracovia, gdy w polu karnym pokazał się Wdowiak. Po chwili ten sam zawodnik dośrodkował w "szesnastkę" rywala, ale nikt nie zdołał oddać strzału.
W 21. minucie padła pierwsza bramka. Lechia Gdańsk bez litości skorzystała z niefrasobliwości rywali. Cracovia straciła piłkę na własnej połowie, a Omran Haydary z zimną krwią wykorzystał dośrodkowanie Żarko Udovicicia.
"Pasy" ruszyły do odrabiania strat. Aktywny był Wdowiak, który w 28. minucie wpadł w pole karne, ale uderzył tylko w boczną siatkę. Z kolei po drugiej stronie boiska zrobiło się niebezpiecznie po próbach Udovicicia oraz Karola Fili.
Po przerwie "Pasy" coraz mocniej naciskały na zespół Piotra Stokowca, momentami dominując na boisku. Najpierw bliski szczęścia był Jablonsky, później po uderzeniu Loshaja piłka trafiła w słupek.
Cracovia dopięła swego w 65. minucie. Wówczas w pole karne zagrał Kamil Pestka, a akcję wykończył Pelle Van Amersfoort. Holender znakomicie przyjął piłkę i przymierzył przy słupku.
Piłkarze "Pasów" poczuli krew i w 75. minucie znów trafili do siatki rywali. System VAR anulował gola, bo ręką zagrał Rapa.
W 80. Mario Maloca osłabił swój zespół. Piłkarz Lechii zobaczył czerwoną kartkę i wydawało się, że Cracovia dobije przeciwnika. Nic bardziej mylnego. Piłkarze z Trójmiasta w 85. minucie przeprowadzili zabójczy atak. Po wrzutce Conrado spod linii bramkowej na listę strzelców wpisał się Lipski.
To nie był jednak koniec emocji. "Pasy" znalazły się pod ścianą i ruszyły do frontalnego ataku - to bardzo szybko przyniosło skutek. W 88. minucie stan spotkania wyrównał Jablonsky. Czech wyszedł w powietrze po rzucie rożnym i głową pokonał Alomerovicia.
Po 90 minutach było 2:2. W dogrywce Cracovia mimo przewagi nie potrafiła sobie stworzyć dogodnej sytuacji. Lechia skutecznie się broniła, grając w dziesięciu. W 117. minucie gdańszczanie w końcu skapitulowali. Wdowiak trafił do siatki i zapewnił swojej drużynie wygraną. Cracovia po raz pierwszy w swojej historii zdobyła Puchar Polski.
"Pasy" za triumf w rozgrywkach zarobią 6,1 mln zł. Zespół z Krakowa uzyskał też prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy oraz w meczu o Superpuchar Polski 2020.
Daniel Makarewicz24 Jul 2020 · 22:42