Cracovia zdobyła Superpuchar Polski na stadionie Legii Warszawa! Rzuty karne rozstrzygnęły kiepski mecz

Cracovia zdobyła Superpuchar Polski na stadionie Legii! Rzuty karne rozstrzygnęły kiepski mecz [WIDEO]
Adam Starszyński / Press Focus
Cracovia wygrała z Legią Warszawa mecz o Superpuchar Polski. Zdobywcę trofeum wyłoniły rzuty karne. Po 90 minutach było 0:0.
Wydarzeniem początku meczu była oprawa, którą kibice Legii uderzyli w Dariusza Mioduskiego. Właściciel stołecznego klubu musiał też wysłuchiwać nieprzychylnych okrzyków pod adresem swoim i zatrudnionego niedawno Czesława Michniewicza. Tego z powodu obowiązków przy kadrze młodzieżowej nie było nawet na meczu - w roli pierwszego trenera zastępował go Marek Saganowski.
Na boisku nie działo się zbyt wiele. Legia długo utrzymywała się przy piłce, ale nie zdołała oddać ani jednego strzału w światło bramki Cracovii. Goście uderzali celniej, ale nie na tyle dobrze, by zaskoczyć Cierzniaka.
Legia niezłą okazję miała po przerwie, lecz żaden z jej piłkarzy nie potrafił zamknąć akcji Wszołka. Więcej emocji przysporzyła sytuacja z 64. minuty, gdy piłka po zagraniu van Amersfoorta trafiła w rękę Lewczuka. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego - goście otrzymali jedynie korner.
Mecz długimi fragmentami był chaotyczny, piłkarzom obu zespołów brakowało dokładności. Swoich szans w szukali goście, ale nie potrafili wykorzystać okresów swojej przewagi. Legia swoją okazję miała w ostatniej minucie. Do rzutu wolnego z siedemnastu metrów podszedł Cholewiak, ale piłka po murze wyszła na rzut rożny.
Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Dogrywki nie było - zdobywcę Superpucharu wyłonił konkurs rzutów karnych. Jedenastki lepiej wykonywali piłkarze Cracovii. Kluczowa okazała się czwarta seria, gdy strzał Wszołka zatrzymał Hrosso.
Po chwili prowadzenie gościom dał Fiolić. "Pasy" wytrzymały napięcie w ostatniej kolejce. Co prawda Juranović przedłużył nadzieje Legii, ale zaraz potem pewnym uderzeniem spotkanie zakończył Dimun.
Marcin Karbowski09 Oct 2020 · 22:29