Cristiano Ronaldo show! Real pokonał Atletico po hat-tricku Portugalczyka!

Marcos Mesa Sam Wordley/Shutterstock
Real Madryt wygrał 3:0 z Atletico na Santiago Bernabeu w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów.

Gospodarze prowadzenie mogli objąć już w siódmej minucie. Daniel Carvajal wpadł w pole karne, uderzył z ostrego kąta, piłkę odbił Jan Oblak, a ta spadła pod nogi Karima Benzemy, który nie był jednak w stanie umieścić jej w siatce.

Podopieczni Zinedine Zidane'a na prowadzenie wyszli chwilę później. Odbitą piłkę przez defensorów Atletico wrzucił w pole karne Casemiro, a strzałem głową golkipera rywali pokonał Cristiano Ronaldo.

Kilka minut później mogło być 2:0. Raphael Varane uderzył głową tuż przy słupku, lecz kapitalną interwencją popisał się Jan Oblak. Odpowiedź zawodników Diego Simeone mogła być błyskawiczna, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kevin Gameiro.

W kolejnych minutach Real parę raz był bliski podwyższenia prowadzenia - uderzenie Modricia czy przewrotka Benzemy. Wynik jednak nie uległ zmianie i do szatni gospodarze zeszli z jednobramkową zaliczką.

W 73 minucie "Królewscy" podwyższyli prowadzenie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się niezawodny Cristiano Ronaldo. Piłka po zagraniu Karima Benzemy trafiła do Portugalczyka, a ten uderzył bardzo mocno i nie dał szans Oblakowi na skuteczną interwencję.

W 86 minucie Cristiano Ronaldo wpisał się po raz trzeci na listę strzelców. Portugalczyk przejął piłkę w polu karnym po podaniu Lucasa Vazqueza i strzałem z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki, ustalając tym samym wynik spotkania.