Cristiano Ronaldo uratował punkt Manchesterowi United! Remis w starciu z Chelsea [WIDEO]

Manchester United podzielił się punktami z Chelsea. Spotkanie rozgrywane na Old Trafford zakończyło się wynikiem 1:1.
Początek meczu należał do gości z Londynu. W 5. minucie Reece James spróbował zaskoczyć Davida de Geę uderzeniem z dystansu. Hiszpan zachował jednak czujność i sparował piłkę. Kilkadziesiąt sekund później bramkarz United obronił uderzenie Timo Wernera. Kolejny strzał Jamesa został zablokowany przez jednego z defensorów.
W końcu nastąpiła odpowiedź Manchesteru. W 9. minucie Bruno Fernandes dostał dobre podanie od Scotta McTominaya, ale nie zdołał głową skierować futbolówki do siatki.
Następnie de Gea po raz kolejny uratował swój zespół. Golkiper wygrał pojedynek jeden na jeden z Kaiem Havertzem. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, chociaż więcej z gry mieli przyjezdni z Londynu.
W 49. minucie Chelsea wyszła z kontratakiem, mając przewagę liczebną. Havertz zepsuł jednak całą akcję, podając pod nogi Diogo Dalota.
Po godzinie gry "The Blues" zasłużenie objęli prowadzenie. Marcos Alonso wykończył akcję mocnym strzałem.
Odpowiedź United nastąpiła już po kilkudziesięciu sekundach. Cristiano Ronaldo wykorzystał asystę Nemanji Maticia i huknął pod poprzeczkę.
Ronaldo był najaktywniejszym piłkarzem w ekipie gospodarzy. W 78. minucie Portugalczyk oddał kolejny strzał, tym razem wybroniony przez Edouarda Mend'ego. Po chwili Reece James uderzył w słupek.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Chelsea zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Manchester jest szósty.
Adam Kłos28 Apr 2022 · 22:34