CSKA rozbiło Lokomotiw w derbach Moskwy

Pukhov Konstantin/Shutterstock
Piłkarze CSKA Moskwa rozbili u siebie Lokomotiw Moskwa 4:0 (3:0) w najciekawiej zapowiadającym się środowym spotkaniu 25. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi.

Wynik otworzył po jedenastu minutach gry Ałan Dżagojew, który łatwo minął obrońcę w polu karnym i nie dał szans z bliska golkiperowi lokalnych rywali.

Podwyższył sześć minut przed przerwą płaskim strzałem zza linii pola karnego Brazylijczyk Vitinho, a tuż przed zejściem do szatni kapitalną indywidualną akcję zakończył skutecznym uderzeniem z dystansu Aleksandr Gołowin. Siedem minut po zmianie stron efektowny derbowe zwycięstwo przypieczętował Izraelczyk Bibras Natcho.

Dzięki czternastej wygranej w sezonie sześciokrotni mistrzowie Rosji odzyskali pozycję wicelidera tabeli. "Parowozy" doznały natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i spadły na siódme miejsce w klasyfikacji.