Cud w Rzymie! Fatalna Barcelona wyrzucona z Ligi Mistrzów! Liverpool wygrał z City, choć nie obyło się bez kontrowersji [VIDEO]

Cud w Rzymie! Fatalna Barcelona wyrzucona z Ligi Mistrzów! Liverpool wygrał z City, choć nie obyło się bez kontrowersji  [VIDEO]
Ververidis Vasilis/Shutterstock
Znamy pierwszych półfinalistów Ligi Mistrzów! Manchester City przegrał z Liverpoolem 1:2 i to "The Reds" grają dalej. Z kolei Barcelona po bardzo słabym spotkaniu przegrała z AS Romą 0:3 i odpadła z dalszych rozgrywek.
TUTAJ czeka na Was pełna relacja na żywo z obu meczów Ligi Mistrzów dzisiejszego wieczoru.
"The Citizens" przystąpili do spotkania pełni energii i determinacji, by jak najszybciej odrobić stratę z pierwszego spotkania. I już w 2. minucie piłkarze City strzelili gola, który rozpalił kibiców zgromadzonych na stadionie. Gabriel Jesus wykorzystał podanie Sterlinga i pewnie skierował piłkę do bramki.
W kolejnych minutach gospodarze totalnie zdominowali rywali. Goście długimi chwilami mieli poważne problemy z wyjściem z własnej połowy. W 30. minucie Milner z bliska został trafiony piłką w rękę, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. W 41. minucie spotkania w słupek trafił Bernardo Silva. Dwie minuty później doszło do wielkiej kontrowersji. Gola dla City zdobył Sane, jednak sędzia pokazał spalonego. Arbiter w tej sytuacji popełnił duży błąd, bo jako ostatni piłkę zagrywał gracz Liverpoolu.
O tę sytuację wielkie pretensje miał Pep Guardiola, który za dyskusję z arbitrem został wyrzucony na trybuny.
Druga połowa przyniosła bramkę dla Liverpoolu. Niezawodny Salah wykorzystał świetny rajd Mane i z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Awans "The Reds" do półfinału przypieczętował w 77. minucie Roberto Firmino.
Barcelona do Rzymu pojechała pewna swego. Wygrana 4:1 w pierwszym meczu dawała ekipie z Katalonii duży komfort, jednak w pierwszych minutach rewanżu to gospodarze prezentowali się lepiej i w 6. minucie zdołali pokonać ter Stegena. Dzeko wykorzystał kapitalne podanie od De Rossiego i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali.
Barcelona - mimo straty bramki - wciąż pozostawiała rywalom bardzo dużo swobody, z czego piłkarze AS Romy skrzętnie skorzystali. Schick, Kolarov i Dzeko nie zdołali podwyższyć wyniku spotkania, choć mieli bardzo dobre okazje ku temu.
W drugiej połowie Barcelona ciągle drzemała, a Roma nie zwalniała tempa. W 58. minucie Pique sfaulował Dzeko w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zmienił De Rossi.
Gospodarzom wówczas brakowało tylko jednej bramki, by zapewnić sobie awans do półfinału. AS Roma była o włos od trzeciego gola po uderzeniu De Rossiego.  Piłkarze z Rzymu do końca nie dali jednak za wygraną i w 82. minucie Manolas po rzucie rożnym zdobył bramkę na 3:0 i tym samym dał swojej drużynie awans do półfinału.