Cudowne uderzenie Rodriego i wygrana Manchesteru City. Mistrzowie Anglii gonią Chelsea [WIDEO]

Manchester City bez większego problemu pokonał 3:0 Everton w pierwszym niedzielnym meczu 12. kolejki Premier League. Ozdobą spotkania był gol Rodriego z drugiej części spotkania.
"The Citizens" od początku mieli wyraźną przewagę. W pierwszym kwadransie niezłe szanse na gola mieli Palmer oraz Foden. Ten pierwszy nie zdołał jednak dojść do piłki, a drugi uderzył nad bramką.
W kolejnych minutach sporo pracy miał Jordan Pickford. Reprezentant Anglii znakomicie zatrzymał Palmera oraz Raheema Sterlinga. Ten drugi starał się w pierwszej połowie wymusić rzut karny.
Początkowo arbiter wskazał na jedenasty metr, ale analiza VAR wykazała, że między skrzydłowym Manchesteru City oraz Michaelem Keane'em nie było kontaktu. W końcówce pierwszej połowy to Sterling miał jednak powody do radości.
Tuż przed przerwą otworzył on bowiem wynik spotkania, wykorzystując znakomite podanie od Joao Cancelo. Everton starał się szybko odpowiedzieć, lecz Ederson poradził sobie ze strzałem Townsenda
Ozdobą spotkania była jednak przede wszystkim bramka Rodriego z drugiej części meczu. W 55. minucie Hiszpan pięknie przymierzył z dystansu, nie dając najmniejszych szans Pickfordowi.
W końcówce mistrzowie Anglii spokojnie kontrolowali już przebieg spotkania. Ostatecznie wygrali 3:0, bo wynik podwyższył jeszcze Bernardo Silva.
Dzięki wygranej Manchester City wrócił na drugie miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając Liverpool. Everton plasuje się natomiast w środku stawki - jest jedenasty.
Maciej Pietrasik21 Nov 2021 · 16:56