Czechy pokonały w meczu towarzyskim Litwę

Dziurek/Shutterstock
Reprezentacja Czech wygrała u siebie w środowym meczu towarzyskim z Litwą 3:0. Spotkanie zostało rozegrane w Uście nad Łabą.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Wynik otworzył tuż po przerwie strzałem z rzutu karnego Tomas Horava. Drugiego gola strzelił Jakub Jankto, a triumf gospodarzy przypieczętował Michael Krmencik.

Czesi w niedzielę zagrają na wyjeździe z San Marino w meczu grupy C eliminacji mistrzostw świata. Po czterech rozegranych spotkaniach zajmują czwarte miejsce z pięcioma punktami na koncie. Do liderujących Niemców tracą siedem „oczek”.

Natomiast Litwa zmierzy się w sobotę na Wembley z Anglią w spotkaniu grupy F. Litwini plasują się na czwartej pozycji ze zdobytymi pięcioma punktami. Do prowadzących „Synów Albionu” tracą pięć „oczek”.