Czerczesow: Nie możemy oddawać rywalom inicjatywy

MediaPictures.pl/Shutterstock
Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Górnika Łęczna 2:1 w meczu osiemnastej kolejki Ekstraklasy. Trener gospodarzy, Stanisław Czerczesow, powiedział na konferencji prasowej, że jego drużyna grała dobrze do 85. minuty spotkania.

W ostatnim meczu z Podbeskidziem na wyjeździe nie udało nam się wygrać. Nie byliśmy z tego zadowoleni. Cieszymy się, że teraz udało nam się odegrać – powiedział Czerczesow.

Dwa gole dla Legii strzelił w pierwszej połowie meczu Nemanja Nikolić. Trafienie dla gości zaliczył w 87. minucie gry, Grzegorz Bonin.

Nie powinniśmy pozwolić naszym rywalom na stworzenie tylu sytuacji bramkowych. Do 85. minuty meczu graliśmy bardzo dobrze i kontrolowaliśmy przebieg gry. Słabsza końcówka nie może zmienić obrazu całego spotkania. To nie jest najlepszy moment na analizę. Porozmawiamy o tym z zawodnikami na treningu. Nie możemy w ten sposób oddawać rywalom inicjatywy – dodał rosyjski trener.

Dzięki wygranej, stołeczna drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Piłkarze Czerczesowa zmniejszyli stratę do prowadzącego w lidze, Piasta Gliwice do siedmiu punktów.

Nie powinniśmy skupiać się na ostatnich pięciu minutach meczu, tylko na tym, co było dobre. Trwa ligowy maraton i nie możemy rozpamiętywać nieudanych akcji – zaznaczył 52-letni szkoleniowiec.

Kolejnym rywalem Legii będzie Wisła Kraków. Mecz dziewiętnastej kolejki Ekstraklasy rozegrany zostanie w niedzielę.