Czerwona kartka dla Griezmanna za znieważenie sędziego. Zostanie zawieszony? [VIDEO]

Maxisport/Shutterstock
Dla Antoine'a Griezmanna to był wieczór do zapomnienia. W pierwszym meczu Atletico w nowym sezonie Francuz wyleciał z boiska za znieważenie sędziego.
Wczoraj podopieczni Diego Simeone mierzyli się z beniaminkiem, Gironą. W pierwszej połowie w ciągu zaledwie trzech minut półfinaliści Ligi Mistrzów stracili dwie bramki i musieli rzucić się do odrabiania strat po przerwie.
W tych działaniach przeszkodziła im czerwona kartka, którą otrzymał Antoine Griezmann w 67. minucie przy stanie wyniku 2:0. Francuz chwilę wcześniej wpadł w pole karne Girony i padł po kontakcie z bramkarzem rywali. Sędzia uznał, że napastnik symulował i dał mu żółtą kartkę, a za chwilę wyciągnął także czerwony kartonik i odesłał Griezmanna do szatni. Początkowo realizator transmisji przedstawił to zajście w sposób, z którego wynikało, że kara za symulowanie była już drugą żółtą kartką Francuza w tym meczu i dlatego otrzymał on czerwoną. Jednakże nawet komentatorzy nie potrafili powiedzieć, kiedy napastnik miał otrzymać pierwszą żółtą kartkę.
Jak się później okazało, tuż po symulowaniu Griezmann otrzymał dwie kary w ekspresowym tempie. Najpierw żółtą kartkę za symulowanie, a później czerwoną za reakcję. Ukarany Francuz powiedział bowiem arbitrowi głównemu Juanowi Martinezowi: "Jesteś p***ą!". Wobec tego sędzia nie miał innego wyjścia i wykluczył go z dalszej gry. Następnie arbiter odnotował całe zajście w protokole meczowym, na podstawie którego Griezmann może dostać zawieszenie na kilka spotkań.
Grającemu w "10" Atletico udało się jednak strzelić dwie bramki i zremisować w pierwszym meczu nowego sezonu.