Cztery bramki i remis w meczu AZ Alkmaar z PEC Zwolle

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Piłkarze AZ Alkmaar zremisowali przed własną publicznością PEC Zwolle 2:2 (1:1) w niedzielnym meczu 7. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
Gospodarze objęli prowadzenie w tym spotkaniu już w 10. minucie. Wówczas Thomas Ouwejan dośrodkował w pole karne, a piłkę do siatki wpakował Oussama Idrissi.
W 36. minucie przyjezdni doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Vito van Crooija. Przy trafieniu holenderskiego napastnika asystował Mike van Duinen.
Bramkę na 2:1 dla AZ Alkmaar ustalił w 76. minucie Guus Til. Trafienie na wagę remisu zapisał na swoim koncie Zian Flemming w 88. minucie.
Podopieczni Johna Van't Schipa mają na koncie siedem punktów i zajmują obecnie dwunaste miejsce w tabeli Eredivisie. Zawodnicy Johna van den Broma z dorobkiem dwunastu oczek" plasują się na piątej pozycji.