Cztery bramki w Bergamo i remis Juventusu, Szczęsny na ławce

charnsitr/Shutterstock
Atalanta Bergamo zremisowała u siebie z Juventusem Turyn 2:2 (1:2) w niedzielnym meczu siódmej kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Atleti Azzurri d'Italia całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gości obserwował Wojciech Szczęsny.
Dwubramkowe prowadzenie obrońcom tytułu zapewnili w pierwszej połowie Federico Bernardeschi oraz Argentyńczyk Gonzalo Higuain, ale do wyrównania doprowadzili Mattia Caldara i Bryan Cristante.
"Stara Dama" miała jeszcze wyśmienitą okazję na trzeciego gola, ale sześć minut przed końcem rzut karny zmarnował Argentyńczyk Paulo Dybala. Mistrzowie Włoch stracili w ten sposób pierwsze punkty w sezonie i są na drugim miejsce w tabeli.
Drużyna z Lombardii natomiast po trzecim remisie w bieżących rozgrywkach umocniła się na jedenastej pozycji w klasyfikacji. Na jej czele z kompletem punktów jest SSC Napoli.