Cztery bramki w meczu SD Eibar - Athletic Bilbao. Drużyny podzieliły się punktami

Miquel Gimenez Olive, wikicommons
Zespół SD Eibar zremisował u siebie z Athletikiem Bilbao 2:2 (1:1) w meczu 29. kolejki La Liga. Dla gości to już dwunasty podział punktów w tym sezonie.
Ekipa z Kraju Basków prowadziła od 8. minuty, kiedy Raul Garcia wykorzystał rzut karny. Gospodarze wyrównali szybko, bo w 19. minucie Garcia Kike trafił do siatki z bliska.
W 78. minucie Eibar był już na prowadzeniu. Jedenastkę pewnie wykorzystał Fabian Orellana. Minęło zaledwie 120 sekund, a goście zdołali wyrównać. Rezultat spotkania na 2:2 ustalił Asier Villalibre, który oddał strzał z pierwszej piłki z pięciu metrów.
W tabeli La Liga Athletic Bilbao zajmuje dziesiąte miejsce z dorobkiem 39 punktów. Drużyna "Rojiblancos" notuje aktualnie serię czterech meczów bez porażki.
Eibar przeciwnie, nie wygrał już czwartego spotkania z rzędu i zajmuje szesnastą pozycję, mając na koncie 28 punktów.