Cztery gole Cristiano Ronaldo w meczu reprezentacji Portugalii. Jednego sprezentował mu bramkarz Litwy [WIDEO]

Vlad1988 / shutterstock.com
Portugalia rozbiła na wyjeździe Litwę 5:1. Cristiano Ronaldo strzelił cztery gole dla swojej drużyny.
Goście objęli prowadzenie już w siódmej minucie, gdy Ronaldo bez problemu wykorzystał rzut karny za zagranie ręką Markusa Palionisa.
Wydawało się wówczas, że Portugalczycy pójdą za ciosem i szybko podwyższą prowadzenie. Tak się jednak nie stało. W dodatku w 28. minucie wyrównali Litwini. Gola po rzucie rożnym strzelił Vytautas Andriuskevicius.
Goście zwycięstwo zapewnili sobie dopiero po godzinie gry. Ponownie na prowadzenie swoją drużynę wyprowadził oczywiście Ronaldo. Samo trafienie było kuriozalne: gwiazdor Juventusu strzelił lekko, ale i tak z jego uderzeniem nie poradził sobie Ernestas Setkus. Bramkarz Litwy interweniował tak nieporadnie, że piłka po odbiciu się od murawy i jego barku wpadła do bramki.
Ronaldo strzelił jeszcze dwa gole. Przy obu asysty zapisał Bernard Silva. W końcówce spotkania wynik ustalił William Carvalho.
Portugalia po czterech kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy B. W dotychczasowych meczach mistrzowie Europy zgromadzili osiem punktów. Do prowadzącej Ukrainy, która rozegrała jedno spotkanie więcej, tracą pięć oczek.
Marcin Karbowski10 Sep 2019 · 22:53
Źródło: Sportowe Fakty, własne