Cztery gole i remis Athletic Bilbao z Getafe

imagestockdesign / shutterstock.com
Athletic Bilbao zremisowało na wyjeździe z Getafe CF 2:2 (1:1) w piątkowym meczu 20. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Prowadzenie w tym spotkaniu pierwsi objęli goście z Kraju Basków. Już w 13. minucie Inaki Williams wykorzystał podanie Aymerica Laporte i uderzeniem z krawędzi pola karnego umieścił futbolówkę w siatce.
Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania w 21. minucie. Wówczas sędzia podyktował rzut karny po faulu Aymerica Laporte, Jorge Molina pewnie zamienił jedenastkę na gola.
Po zmianie stron przyjezdni znów objęli prowadzenie. W 49. minucie Francisco Jose Molinero Calderon zagrał piłkę ręką w polu karnym i arbiter znów wskazał na jedenasty metr, tym razem na rzec gości. Karnego skutecznie wykorzystał Raul Garcia.
Zawodnicy Getafe CF ostatecznie wywalczyli remis, a bramkę na wagę jednego punktu zdobył w 74. minucie Angel Rodriguez, który strzałem głową pokonał golkipera rywali.
Podopieczni Pepe Bordalasa zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli La Liga, z kolei gracze Jose Zigandy plasują się na dziesiątej pozycji.