Cztery gole PSG w meczu ze Strasbourgiem! Kylian Mbappe tylko z asystami [WIDEO]

J.E.E / SIPA / Press Focus
PSG wygrało drugi mecz w sezonie. Wicemistrzowie Francji pokonali u siebie Strasbourg 4:2.
Na Parc des Princes dużo działo się już przed meczem. Kibice zgotowali gorące powitanie nowym graczom z Leo Messim na czele (piszemy o tym TUTAJ). Zupełnie inaczej fani zareagowali na Kyliana Mbappe, którego głośno wygwizdali (więcej - TUTAJ).
PSG objęło prowadzenie już w 3. minucie. W pole karne dośrodkował Abdou Diallo, a tam świetnie do piłki wyskoczył Mauro Icardi. Argentyńczyk wręcz zawisł w powietrzu i głową wbił futbolówkę do bramki.
Gospodarze w pierwszej połowie strzelili jeszcze dwa gole. Pierwszego za sprawą samobójczego trafienia Ludovica Ajorque, drugiego dzięki Julianowi Draxlerowi, który zakończył świetną akcję Mbappe.
Wydawało się wtedy, że jest po meczu. Goście jednak się nie poddawali. W 53. minucie sygnał, że warto wierzyć w odrobienie strat dał Kevin Gameiro. Dziesięć minut później boisko opuścił Karol Fila.
W 64. minucie Strasbourg strzelił drugiego gola. Z lewego skrzydła dośrodkował Dimitri Lienard, walkę o pozycję z Prenelem Kimpembe wygrał Ludovic Ajorque i uderzeniem głową z kilkunastu metrów pokonał Keylora Navasa.
Gości nie było stać na wyprowadzenie kolejnego ciosu. W dodatku mecz kończyli w osłabieniu, bo dwie żółte kartki dostał Aleksander Djiku.
PSG ustaliło wynik w 86. minucie. Lewą stroną szarpnął Mbappe i wyłożył piłkę Pablo Sarabii. Hiszpanowi pozostało z bliska kopnąć do pustej bramki.
Marcin Karbowski14 Aug 2021 · 22:54