Cztery gole w Legnicy. Miejscowa Miedź zremisowała z GKS-em Tychy

Dziurek/Shutterstock
Miedź Legnica zremisowała przed własną publicznością z GKS-em Tychy 2:2 (1:1) w pierwszym sobotnim meczu 30. kolejki Fortuna 1. ligi.
Gospodarze objęli prowadzenie w 12. minucie spotkania. Wówczas Omar Santana wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Łukowskiego i trafił do siatki. Jeszcze przed przerwą przyjezdni doprowadzili do wyrównania, a w 41. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Lewicki.
Po zmianie stron górą znów byli legniczanie. W 61. minucie Joan Roman zaledwie kilka chwil po wejściu na boisko z ławki zdołał pokonać golkipera rywali. Goście zdobyli bramkę na wagę remisu w 80. minucie, a jej autorem był Wojciech Szumilas.
Miedź ma na koncie 44 punkty i zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli. Tyszanie z dorobkiem 43 "oczek" plasują się na 6. pozycji.
Maciej Pietrasik04 Jul 2020 · 14:50