Czwarta z rzędu wygrana FC Utrecht, grał Klich

Tomasz Bidermann / shutterstock.com
FC Utrecht pokonał przed własną publicznością Twente Enschede 3:1 (1:1) w ostatnim niedzielnym meczu 25. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Galgenwaard Stadion w podstawowych szeregach gospodarzy wybiegł na murawę Mateusz Klich. Pomocnika z Polski w ostatniej minucie zmienił Marokańczyk Anouar Kali.
Przyjezdni po dziesięciu minutach gry objęli prowadzenie za sprawą Harisa Vuckica. Słoweniec z dużym spokojem wykorzystał sytuację sam na sam.
Wyrównał dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę Sean Klaiber. Po zmianie stron koronkowe akcje miejscowych skutecznie kończyli płaskimi strzałami Sander van de Streek oraz Marokańczyk Yassin Ayoub.
Dzięki czwartej wygranej z rzędu podopieczni Jean-Paula de Jonga wyprzedzili Feyenoord i awansowali na czwarte miejsce w tabeli. "Tukkers" doznali natomiast szesnastej porażki w sezonie i pozostali na szesnastej lokacie w klasyfikacji.