Czyste konto Fabiańskiego i zwycięstwo Bednarka. West Ham i Southampton pewnie wygrały swoje mecze w lidze

Stuart Martin / PressFocus
W 4. kolejce Premier League West Ham United Łukasza Fabiańskiego grał na wyjeździe z Leicester City, a Southampton Jana Bednarka podejmował West Bromwich Albion. Obie drużyny Polaków wygrały swoje spotkania.
"Święci" pierwszą bramkę w meczu z "The Baggies" tuż przed przerwą, w 41. minucie. Moussa Djenepo zabawił się z obrońcami w polu karnym i zdobył gola płaskim strzałem. W drugiej połowie, w 69. minucie, trafienie dołożył jeszcze Oriol Romeu. Hiszpan strzelił ładnego gola z woleja.
W swoim spotkaniu bardzo zawiodło Leicester City, które grało u siebie z West Ham United i przegrało aż 0:3. "Lisy" były mocnym faworytem, ale bramki Michaila Antonio (17. minuta), Pablo Fornalsa (34. minuta) i Jarroda Bowena (83. minuta) pozbawiły gospodarzy nadziei na jakąkolwiek zdobycz punktową. Przy dwóch pierwszych golach asystę zaliczył Aaron Cresswell.
Po tej kolejce Southampton plasuje się na 10. miejscu z 6 punktami. West Bromwich Albion ma zaledwie jeden punkt i zajmuje odległe, 17. miejsce. Leicester po swojej pierwszej porażce ma 9 "oczek" i zajmuje fotel wicelidera za Evertonem. Dorobek punktowy West Hamu wynosi 6 - "The Hammers" plasują się na 8. lokacie w Premier League.
W następnej kolejce Southampton zagra z Chelsea na wyjeździe, a West Bromwich Albion podejmie Burnley. West Ham United Łukasza Fabiańskiego czeka mecz derbowy z Tottenhamem Hotspur na wyjeździe, a Leicester postara się pokonać Aston Villę na King Power Stadium.
Łukasz Karyniewski04 Oct 2020 · 14:55