Dania jedzie na MŚ! Hat trick Eriksena [VIDEO]

ekstrabladet.dk
Irlandia przegrała z Danią 1:5. Tym samym to Duńczycy zakwalifikowali się na mistrzostwa świata w Rosji.
W pierwszym starciu barażowym padł remis 0:0. Dzisiaj choć Duńczycy grali na wyjeździe, byli stawiani w roli faworytów.
Mecz zaczął się jednak od niespodzianki, gdyż już w 6. minucie Shane Duffy wyprowadził Irlandię na prowadzenie. Duńczycy próbowali szybko odrobić straty. Udało im się to po dwóch kwadransach spotkania - w 29. minucie piłka wpadła do bramki po sporym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy. Zaledwie trzy minuty później Christian Eriksen pięknie uderzył z dystansu i Dania objęła prowadzenie.
Po przerwie Eriksen dołożył jeszcze dwa gole. Najpierw świetnie uderzył z dystansu w 63. minucie.
Następnie w 74. minucie bardzo dobrze wykorzystał błąd irlandzkiego obrońcy, dopadł do bezpańskiej piłki i huknął nie do obrony.
W 90. piątą bramkę dla gości z rzutu karnego dołożył jeszcze Bendtner.
Dzięki temu zwycięstwu Duńczycy awansowali na Mundial 2018.