DC United - Chicago Fire: Rooney trafił dwa razy. Wynik meczy, składy, bramki

Rooney trafił dwa razy i zapewnił wygraną DC United
Mitch Gunn / Shutterstock.com
Piłkarze DC United pokonali u siebie Chicago Fire 2:1 (0:0) w jedynym niedzielnym meczu rozgrywek Major League Soccer.
Na Robert F. Kennedy Memorial Stadium prowadzenie przyjezdnym zapewnił sześć minut po przerwie Raheem Edwards. Kanadyjczyk z łatwością minął dwóch rywali w polu karnym i płaskim strzałem skierował piłkę do siatki.
Straty gospodarzy z nawiązką odrobił Wayne Rooney. Anglik najpierw skutecznie dobił futbolówkę z bliska, a dziewięć minut przed końcem wykorzystał pewnie rzut karny.
Dzięki jedenastej wygranej w sezonie zespół z Waszyngtonu umocnił się na siódmym miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej i zmniejszył do dwóch punktów dystans do szóstego w klasyfikacji Montrealu Impact. "Strażacy" doznali natomiast siedemnastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na dziesiątej lokacie.