Debiut Błaszczykowskiego, wygrane Wolfsburga i Borussii Dortmund

MediaPictures.pl/Shutterstock
W sobotnim spotkaniu 1. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund pokonała 2:1 Mainz. Dublet ustrzelił gaboński napastnik Pierre-Emerick Aubameyang, który pokonywał Jonasa Loessla odpowiednio w 17. i 89. minucie.

Honorowego gola zapewnił gościom Yoshinori Muto w 90. minucie tego starcia. Japoński napastnik wykorzystał błąd obrońców ekipy z Signal Iduna Park i umieścił futbolówkę w siatce.

Reprezentant Polski, Łukasz Piszczek pojawił się na boisku w 77. minucie, zastępując Felixa Passlacka.

W innym starciu Wolfsburg bez większych problemów poradził sobie z Augsburgiem, wygrywając 2:0. W barwach Wilków od pierwszej minuty oglądaliśmy innego gracza Biało-Czerwonych - Jakuba Błaszczykowskiego.

W 35. minucie Daniel Didavi, doszedł do piłki dogranej w pole karne przez Caligiuriego i bez zastanowienia pokonał Hitza. Wynik ustalił, uderzając z rzutu wolnego, Ricardo Rodriguez.

Gracze Eintrachtu Frankfurt wygrali z Schalke 1:0, a HSV zremisowało u siebie z zawodnikami Ingolstadt 1:1. FC Koeln pokonało Darmstadt 2:0. Pojedynek ten został przerwany w 55. minucie z powodu burzy. Piłkarze obu ekip dopiero po kilkunastu minutach ponownie pojawili się na murawie.