Debiut Malarczyka, czyste konto Kuszczaka

James Boyes, wikipedia
Piotr Malarczyk zadebiutował w barwach Ipswich Town. Jego drużyna w meczu piątej kolejki drugiej ligi angielskiej przegrała na własnym stadionie 2:3 z Brighton & Hove Albion. Inny polski zawodnik "The Tractor Boys", Bartosz Białkowski cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Malarczyk, który w tym tygodniu przeszedł do Ipswich z Korony Kielce, wszedł na boisko z ławki rezerwowych tuż po przerwie. Jego drużyna przegrywała wtedy 0:2, po golach Kazengi Lua Lua i Tomera Hemeda. Gospodarze zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Najpierw bramkarza rywali pokonał Fred Sear, a w 65. minucie gry, na listę strzelców wpisał się David McGoldrick, który wykorzystał rzut karny. Dwie minuty po jego trafieniu, wynik spotkania na 3:2 ustalił Hemed. Był to jego trzeci gol w tym sezonie.

Dla Ipswich była to pierwsza porażka w tym sezonie. Zawodnicy Micka McCarthy'ego zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli. Brighton & Hove Albion, dzięki wygranej zostało liderem Championship.

W innym meczu z udziałem polskiego zawodnika Birmingham City pokonało na wyjeździe Milton Keynes Dons FC 2:0. Cały mecz w barwach "Niebieskich" rozegrał Tomasz Kuszczak. Po raz pierwszy w tym sezonie udało mu się zachować czyste konto bramkowe.

Swojego pierwszego gola w drugiej klasie rozgrywkowej zdobył dzisiaj były piłkarz Legii, Orlando Sa. Jego Reading wygrało na wyjeździe z Brentford 3:1.