Debiutantka w półfinale Australian Open!

lev radin / shutterstock.com
Wielka sensacja w Australian Open! Elise Mertens, która debiutuje w głównej drabince Australian Open, awansowała do półfinału imprezy. Belgijka łatwo wygrała z Eliną Switoliną 6:4, 6:0.
Mertens dyktowała warunki rywalizacji. Grała pewnie, agresywnie i posiadała inicjatywę niemal przez cały mecz. Switolina prowadziła w meczu tylko po pierwszym gemie, gdy utrzymała własne podanie. Potem do głosu doszła Belgijka, która wygrała pierwsząpartię 6:4.
Popisem Mertens był drugi set, w którym dominowała i nie oddała rywalce żadnego gema. Wykorzystała już pierwszą piłkę meczową.
Belgijka odniosła życiowy sukces. Dotąd jej najlepszym wynikiem w turnieju wielkoszlemowym był awans do trzeciej rundy ubiegłorocznego French Open. Udział w innych imprezach kończyła już na pierwszej rundzie.
Sukces Mertens w Australian Open jest godny podkreślenia, bo osiągnęła go bez straty seta. A przecież rok temu nie przeszła nawet kwalifikacji do tego turnieju...
Elise Mertens - Elina Switolina 6:4, 6:0
Źródło: sport.tvp.pl