Dele Alli z pięknym golem przewrotką i dwiema asystami. Tottenham dopełnił formalności w Lidze Europy [WIDEO]

Screen z TV
Tottenham Hotspur jest pierwszym zespołem, który awansował do 1/8 finału Ligi Europy. Londyńczycy pokonali 4:0 austriacki Wolfsberger. Bohaterem spotkania został Dele Alli, który zdobył piękną bramkę i zaliczył dwie asysty.
Losy rywalizacji z Austriakami Tottenham rozstrzygnął tak naprawdę już w pierwszym spotkaniu. Na wyjeździe podopieczni Jose Mourinho wygrali aż 4:1, więc dziś Portugalczyk mógł dać odpocząć największym gwiazdom.
Pod nieobecność Harry'ego Kane'a oraz Heung-Min Sona pierwsze skrzypce grał Dele Alli. To właśnie reprezentant Anglii otworzył wynik w 10. minucie spotkania.
Najpierw 24-latek zagrał na prawą stronę do Matta Doherty'ego, później przyjął podanie zwrotne w polu karnym i złożył się do pięknego strzału przewrotką. Bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję.
Tuż przed przerwą Tottenham był bliski podwyższenia wyniku. Dwie świetne okazje miał Carlos Vinicius. Brazylijczyk najpierw minimalnie spudłował, a później piłka po jego strzale została wybita z linii bramkowej.
Na początku drugiej połowy "Koguty" dopięły swego i trafiły do siatki po raz drugi. Dwójkową akcję przeprowadzili Alli oraz Vinicius, a ten napastnik tym razem był już skuteczniejszy.
Reprezentant Anglii w 73. minucie zaliczył kolejną asystę. Tym razem zagrał w pole karne do Garetha Bale'a, a Walijczyk uderzył z pierwszej piłki, pakując piłkę do siatki.
Ostatecznie Tottenham wygrał całe spotkanie 4:0. Rezultat w 83. minucie ustalił Carlos Vinicius. W dwumeczu podopieczni Jose Mourinho zwyciężyli aż 8:1, nie pozostawiając najmniejszych wątpliwości, komu należy się awans do 1/8 finału.
Maciej Pietrasik24 Feb 2021 · 19:49