Demonstracja siły polskich siatkarzy! Serbia zdeklasowana! Biało-czerwoni zagrają o medale Mistrzostw Świata

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Polscy siatkarze zagrają o medale mistrzostw świata! W meczu decydującym o awansie do najlepszej szóstki turnieju wygrali z Serbią 3:0.
Przed spotkaniem spekulowano, że Serbom nie będzie specjalnie zależeć na zwycięstwie. Raz, że już zapewnili sobie awans do najlepszej szóstki turnieju; dwa, że przegrywając z Polską wyrzuciliby z turnieju Francję. Trener Nikola Grbić wystawił jednak najsilniejszy skład. Vital Heynen znowu mieszał - tym razem w szóstce pojawił się Michał Kubiak, który ostatnio zmagał się z chorobą.
Polacy nie przypominali zespołu z dwóch poprzednich meczów. Od samego początku grali pewnie, trafiali zagrywką i już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:3. W dalszej części seta tylko powiększali prowadzenie. Świetni w ataku byli Bartosz Kurek i Artur Szalpuk, którzy potężnymi bombami zdobywali kolejne punkty. Pierwszą partię wygraliśmy 25:17.
W drugiej odsłonie nic się nie zmieniło. Polacy nadal byli świetni w każdym elemencie: rozbijali rywali mocnymi atakami, punktowali zagrywką i świetnie radzili sobie w elementach defensywnych. Grbić próbował zmienić oblicze swojego zespołu zmianami, wymienił praktycznie całą szóstkę, ale nie przyniosło to spodziewanego efektu. Biało-czerwoni rozbili rywali do 16.
Polacy nie spuszczali z tonu także w trzeciej odsłonie. Kilka punktów przewagi wypracowali sobie już przed pierwszą przerwą techniczną - schodzili na nią przy wyniku 8:3. Polacy nabrali swobody, bawili się z rywalami, często punktując w bardzo efektowny sposób. Ostatecznie biało-czerwoni rozbili Serbów aż 25:14. Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna zapewniła sobie zwycięstwo w grupie i awans do trzeciej fazy mistrzostw świata. O jej regulaminie piszemy w tym miejscu.
Polska - Serbia 3:0 (25:17, 25:16, 25:14)