Derby Glasgow wstrzymane przez... szkło na boisku. Celtic górą w szkockim klasyku [WIDEO]

W trakcie meczu Rangersów z Celtikiem doszło do niebezpiecznej sytuacji. Druga połowa została opóźniona z powodu szkła, które znaleziono w polu karnym gości. Szkocki klasyk zakończył się zwycięstwem Celtiku 2:1.
Derby Glasgow zawsze są bardzo zacięte. Tym razem ich wynik może mieć olbrzymie znaczenie dla rozstrzygnięć całego sezonu. Przed tą kolejką Celtic prowadził w lidze z trzema punktami zapasu nad wielkim rywalem. Teraz to już dwa razy tyle.
Niedzielny mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w trzeciej minucie. Gola dla Rangersów strzelił Aaron Ramsey.
Odpowiedź Celtiku była natychmiastowa. W siódmej minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Tom Rogić.
Zwycięskiego gola goście strzelili tuż przed przerwą. Na wagę trzech punktów do bramki trafił Cameron Carter-Vickers.
Rozpoczęcie drugiej połowy zostało opóźnione przez nieprzyjemny incydent. Joe Hart znalazł w swoim polu karnym rozbitą butelkę. Stewardzi szybko usunęli jednak kawałki szkła z murawy i można było grac dalej.
W drugiej połowie gospodarze mieli bardzo dużą przewagę w posiadaniu piłki, aż dziesięć razy uderzali na bramkę Harta, ale nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Cenne zwycięstwo z Ibrox Park wywiózł Celtic.
Marcin Karbowski03 Apr 2022 · 14:56
Źródło: Twitter, goal.com