Derby Górnego Śląska dla Piasta! Gliwiczanie wygrali z Górnikiem Zabrze

Tomasz Kudala/Pressfocus
Piast Gliwice wygrał derby Górnego Śląska. Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali Górnik Zabrze 1:0.
W składzie gospodarzy zabrakło dziś Lukasa Podolskiego. Napastnik przebywa w Niemczech na kwarantannie po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.
W pierwszym fragmencie spotkania obu drużynom brakowało precyzji. Zabrzanie oddali trzy strzały, jednak Piotr Krawczyk i Jesus Jimenez nie znaleźli drogi do siatki. W 39. minucie odpowiedział Piast, konkretnie Tiago Alves, który zdecydował się na uderzenie z dystansu. Dobrze interweniował Grzegorz Sandomierski.
W drugiej połowie na boisku pojawił się Damian Kądzior. Aktualny zawodnik Piasta w sezonie 2017/18 bronił barw Górnika. Kibice z Zabrza postanowili wygwizdać skrzydłowego.
Kądzior nie przejął się reakcją fanów. W 67. minucie przeprowadził znakomitą akcję, znalazł podaniem Patryka Sokołowskiego i ten otworzył wynik meczu.
W kolejnych minutach Górnik próbował doprowadzić do remisu. Najbliżej szczęścia był Jimenez, który w 88. minucie huknął w poprzeczkę. Piast zdołał dowieźć jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka.
W następnej kolejce podopieczni Jana Urbana zmierzą się z Cracovią. Gliwiczan czeka starcie z Zagłębiem Lubin.
Adam Kłos28 Aug 2021 · 21:53