Derby Kraju Basków dla Athletic Bilbao

imagestockdesign/Shutterstock
W meczu 8. kolejki Primera Division, Athletic Bilbao pokonał Real Sociedad 3:2. Dzięki wygranej ekipa z San Mames awansowała na piąte miejsce w tabeli.

Prowadzenie w tym spotkaniu pierwsi objęli goście z San Sebastian. Już w 17. minucie Gorkę Iraizoza pokonał David Zurutuza. Następnie trzy gole strzelili gospodarze, najpierw Iker Muniain (51. minuta), Aritz Aduriz (60. minuta) oraz Inaki Williams (72. minuta).

Przyjezdni próbowali odwrócić losy spotkania jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego. W 83. minucie bramkę kontaktową zdobył Inigo Martinez, jednak to nie wpłynęło na wynik końcowy i Real Sociedad wyjechał z Bilbao bez punktów.

Trzy punkty zostały na San Mames, a Athletic Bilbao awansował na piąte miejsce w ligowej tabeli. Real Sociedad plasuje się na dziesiątej pozycji.

W następnej kolejce podopieczni Ernesto Valverde zagrają z Realem Madryt, z kolei drużyna z Estadio Anoeta zmierzy się z Alaves.