Derby Madrytu na remis

Maxisport/Shutterstock
Atletico Madryt zremisowało na Estadio Vicente Calderon z Realem Madryt 1:1 (0:1) w ramach siódmej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Vicente Calderon wynik spotkania otworzył Karim Benzema już w dziewiątej minucie. Napastnik reprezentacji Francji wykorzystał znakomite dośrodkowanie od Daniela Carvajala i głową pokonał stojącego w bramce Jana Oblaka.

Niecały kwadrans później Sergio Ramos zaatakował wślizgiem Tiago, za co sędzia pokazał mu żółtą kartkę i podyktował rzut karny dla gospodarzy. Keylor Navas popisał się jednak znakomitą interwencją i obronił strzał Antoine'a Griezmanna.

W 84. minucie gola na wagę jednego punktu zdobył Luciano Vietto. 21-letni Argentyńczyk odebrał podanie od Griezmanna, który w szesnastce zdołał wyprzedzić golkipera "Królewskich" i z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki.

Podopieczni Diego Simeone mają w swoim dorobku 13 punktów i znajdują się na piątym miejscu w tabeli. Real zgromadzili dwa "oczka" więcej i zajmuje drugą lokatę.

W następnej kolejce Atletico zmierzy się na wyjeździe z Realem Sociedad. "Los Blancos" z kolei podejmą u siebie Levante UD.