Derby Mediolanu dla Interu

Paolo Bona/Shutterstock
Inter Mediolan pokonał AC Milan 1:0 w spotkaniu trzeciej kolejki włoskiej Serie A. "Nerazzurri" nie przegrali do tej pory żadnego meczu i prowadzą w tabeli z kompletem punktów.

Jedynego gola strzelił Fredy Guarin w 58. minucie spotkania. 29-letni Kolumbijczyk przebiegł z piłką kilkanaście metrów i mocnym strzałem zza pola karnego pokonał stojącego w bramce Diego Lopeza.

W 62 minucie spotkania na boisku pojawił się Mario Balotelli. "Super Mario" kilkanaście minut później uderzając zza pola karnego, trafił w słupek bramki Interu.

Zawodnicy Roberto Manciniego mają dwa punkty przewagi nad Chievo Werona, z którym zmierzą się 20 września w czwartej kolejce włoskich rozgrywek. AC Milan, który zdobył do tej pory trzy "oczka", znajduje się na 12. lokacie. 19 września podejmie u siebie drużynę Palermo.